Hanna Gronkiewicz Waltz Hanna Gronkiewicz Waltz
2394
BLOG

Z perspektywy Mokotowa

Hanna Gronkiewicz Waltz Hanna Gronkiewicz Waltz Polityka Obserwuj notkę 61

Z Mokotowem wiążą mnie bardzo pozytywne wspomnienia. To tutaj uczęszczałam do XLIV LO im. Antoniego Dobiszewskiego na ulicy Dolnej. Muszę przyznać, że dzielnica ta, tak dla mnie, jak i dla warszawiaków ma szczególne znaczenie. Weźmy chociażby badania, które wskazują, że to właśnie tutaj warszawiacy najbardziej chcieliby zamieszkać.

Pragnę jednak spojrzeć na minione cztery lata w tej dzielnicy, przez pryzmat tego co udało się mi i władzom Mokotowa wspólnie zrealizować.

Kultura, sport i rekreacja

W kwestii rozwoju kultury w dzielnicy Mokotów udało się zbudować nową siedzibę dla biblioteki przy ul. Bukietowej 14 , rozpocząć budowę nowej siedziby dla Domu Kultury “Kadr”. W latach 2006-2010 podjęłam działania na rzecz rozwoju i modernizacji bazy sportowej należącej do klubów K.S. “Warszawianka”, WKS “Gwardia”, toru łyżwiarskiego “Stegny. Tak jak obiecywałam przed czterema laty z sukcesem przeprowadziłam razem ze współpracownikami i władzami dzielnicy budowę ul. KEN/Nowobukowińskiej, co pozwoliło uzyskać tereny inwestycyjne po wschodniej stronie dotychczasowej ul. Rolnej.

Zmiany na lepsze

Dzielnica MokotówMoi przeciwnicy próbują patrzeć na Mokotów jedynie przez pryzmat działań niezrealizowanych. Zapominają przy tym, że do realizacji wielu inwestycji potrzeba czasu. Tak na przykład jest z budową na terenie “Parku Sadyba” domu kultury. W czasie konsultacji społecznych mieszkańcy wyrazili inne oczekiwania co do tego obszaru, dlatego do tej pory nie podjęto działań zmierzających do rozpoczęcie tej inwestycji.  Modernizacja zbiorników wodnych, w tym Jeziora Czerniakowskiego, Potoku Służewskiego, czy stawu w Parku Morskie Oko przewidziana jest na latach 2011 – 2012, na co z budżetu miasta zostały już wyasygnowane stosowne środki.
Niezrealizowane inwestycje, takie jak połączenie ul. Woronicza z ul. Żwirki i Wigury oraz al. Niepodległości z ul. Banacha (poprzez tunel pod Polem Mokotowskim), budowa ul. Beethovena na odcinku od ul. Sobieskiego do ul. Puławskiej, czy budowa bezkolizyjnych skrzyżowań Trasy Siekierkowskiej z ulicą Sobieskiego, Aleją Wilanowską, ulicą Bonifacego i ulicą Nowoursynowską, a także ul. Bartyckiej z ul. Czerniakowską stanowią zadanie powiatowe. Środki przeznaczone na inwestycje drogowe wymienione wyżej zostały przesunięte na inne ważniejsze projekty, takie jak wiadukt nad ulicą Andersa, remont Alei Wilanowskiej, budowa Węzła Marsa, czy budowa Mostu Północnego.

Plan dla Mokotowa

W latach 2010-2014 dla dzielnicy Mokotów planowane są zgodnie z przyjętym Warszawskim Planem Inwestycyjnym następujące działania: budowa Al. Komisji Edukacji Narodowej do granicy z dzielnicą Ursynów, budowa ciągu ulic Okrężna – Jeziorna, budowa ulicy Grupy AK Północ, budowa Alei KEN - III etap, budowa ul. Pory, przebudowa ul. Cieplickiej. Na inwestycje drogowe w tym czasie miasto planuje wydać w dzielnicy, z którą wiążą mnie lata mojej licealnej młodości, około 96 milionów złotych. Dzięki tym działaniom mamy nadzieję usprawnić komunikację w dzielnicy i poprawić stan infrastruktury drogowej na obszarze całego Mokotowa.
Dolny Mokotów - widok z Królikarni
 

Moim celem jest druga kadencja prezydenta Warszawy. Dopiero po ośmiu latach rządów w mieście można po sobie zostawić coś namacalnego.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka